Alena Schäferová

Alena Schäferová


malířka a kostýmní výtvarnice

Narodila se 22. 4. 1957 v Novém Jičíně. Jejím „rodným“ městem je však malebný a inspirativní Štramberk. V letech 1972 – 1976 vystudovala SUPŠ v Uherském Hradišti obor malba a plastická malba v propagaci a architektuře. Od roku 1981 -1992 byla zaměstnána v České televizi - studio Ostrava jako kostýmní výtvarnice. Navrhovala kostýmy pro desítky televizních inscenací, pohádek a televizních filmů. V roce 1992 založila firmu AS - Alena Schäferová. Od té doby externě spolupracuje s Českou televizí, filmovými společnostmi a s divadly. Pravidelně spolupracuje s divadlem Ungelt. Nadále se též věnuje volné tvorbě v ateliéru ve Štramberku.

Zajímá ji klasická olejomalba a kresba založená na důrazném rukopisu. Její doménou jsou figurální kompozice zvládnuté suverénní kresbou, expresívními tahy štětce a barvy.

Své pocity a myšlenky vyjadřuje prostřednictvím postav, jejich vztahu a příběhu, často inspirovaných dějem divadelních představení, pohádek, oper či televizních filmů. V současné době pracuje převážné v Praze a podílí se na zajímavých a výpravných projektech. Naposledy to byl třídílný televizní film o Janu Husovi nebo příběh o Karlu IV. s názvem Hlas pro římského krále. Mezi další patří například filmy Konto separato, Milenci a vrazi, Sametoví vrazi, Hodina tance a lásky, Svatba na bitevním poli, Hodina klavíru, Ach, ty vraždy, a pohádky O ztracené lásce, Tajemství staré bambitky, Duch nad zlato, Labyrint...

PETARDA PRODUCTION a. s.
Olbrachtova 29/961
710 00 Slezská Ostrava
+420 596 618 934