Karel Gott si zahraje společně se svou dcerkou Charlottkou v nové pohádce „Když draka bolí hlava“

007 karel gott 01

Karel Gott bude v nové československé pohádce „Když draka bolí hlava“ hrát roli kováře a jeho dcerka Charlottka si zahraje jeho vnučku Barborku. Kromě vnučky bude mít Karel také pohádkového vnuka Aleška Nykodýma alias Tomíka.

Ve čtvrtek 3. května proběhla v Praze další zkouška kostýmů pro připravovanou novou československou pohádku „Když draka bolí hlava“, v rámci které, jsme oznámili, že roli v pohádce přijala opravdu velká osobnost, kterou není nikdo jiný než Karel Gott. V pohádce si zahraje kováře. Kromě Karla si v pohádce zahrají i jeho dcerky Charlottka a Nellinka. Charlottka bude hrát hlavní dětskou roli Barborku vnučku kováře. „Původně jsem dostal nabídku vybrat si ze dvou rolí, a to buď roli krále nebo kováře. Nakonec jsem se rozhodl pro roli kováře, protože budu mít větší možnost zahrát si s dětmi. S Charlottkou, která mi bude sekundovat jako moje pohádková vnučka Barborka a s pohádkovým vnukem Tomíkem, kteří přijedou za babičkou a dědou do kovárny „Pod dračí skálou“ a tráví zde prázdniny,“ říká o své roli Karel Gott.

Jeden z kostýmů byl připraven také pro sestřičku Charlottky, pro Nelly Gottovou, která se v pohádce také objeví a bude to vůbec poprvé, kdy si se svým tatínkem zahraje, jak nám potvrdil Karel Gott: „S Charlottkou jsem si už měl možnost zahrát, a to ve filmu Decibely lásky. S Nellinkou se „na place“ potkáme poprvé, už teď se na to moc těším, protože obě holčičky jsou velmi talentované a z mého pohledu věrohodné.“

Partnerkou Karla Gotta bude v pohádce skvělá slovenská herečka Kamila Magálová, která přijala roli Panímámy a dokonce s Karlem nazpívala i závěrečnou píseň s názvem „Láska je náš drahokam“ autorů Michala Davida (hudba) a Petra Šišky (text), která ke své roli řekla: „Dušan Rapoš režisér pohádky mi zavolal a nabídl mi roli Panímámy. Sice jsem byla již skoro rozhodnuta, že roli příjmu, protože v minulosti jsem už s panem režisérem natočila pohádku „Falošný princ“, ale ještě jsem si vyžádala scénář. A po přečtení scénáře musím říct, že je to překrásná pohádka. Já tam hraji panímámu po boku Karla Gotta a moc se na to těším.“

Karel Gott navíc pro pohádku nazpíval ještě jednu píseň duet se svou dcerkou Charlottkou s názvem „Když draka bolí hlava“.

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaní Karel Gott (kovář), Kamila Magálová (panímáma), Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (lidský skřet Blivajz), Osmany Laffita (komorník), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko).

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem. O kvalitě písní lecos napovídá i osobní účast Karla Gotta na celém projektu, konkrétně jím osobně nazpívané duety s dcerou Charlottou a slovenskou herečkou Kamilou Magálovou.

Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

Pohádka „Když draka bolí hlava“ vzniká v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s producentem Petrem Šiškou.

Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již tento rok 24.10.2018.

PETARDA PRODUCTION a. s.
Olbrachtova 29/961
710 00 Slezská Ostrava
+420 596 618 934