Kateřina Brožová jako královna „Eliška“, Miroslav Šimůnek jako král „Tadeáš“, jejich pohádková dcera Zuzka Žáková princezna „Adélka“ a Osmany Laffita jako komorník „Marco Asombroso“

009

Tito všichni se účastnili kostýmových zkoušek pro novou filmovou pohádku „Když draka bolí hlava“. Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již tento rok 24.10.2018.

Vzhledem k tomu, že první klapka proběhla 2.3. 2018 v jeskyni Šipka ve Štramberku a ve Vendryni u Třince, veškeré přípravy na natáčení jsou v plném proudu. Proto jsme dnes mohli být svědky, další z kostýmových zkoušek excelentně vydařených kostýmů, od kostýmové výtvarnice Alenky Schaferové. Do kostýmů jsme oblékli několik našich pohádkových postav „českého království“ a jak sami herci potvrdili, kostýmy se jim líbí a na natáčení se opravdu těší.

Naše pohádková princezna „Adélka“ z českého království, kterou hraje Zuzana Žáková, by se ráda stala vzorem pro malé divačky. „Ráda bych byla vzorem děvčátek, které se na pohádku přijdou podívat. Každá holčička by chtěla být alespoň jednou v životě za princeznu, a stejně tak jsem to měla já, když jsem byla malá. Když jsem sledovala pohádky byly pro mne některé princezny vzorem. Takže jsem velice ráda, že jsem dostala tuto nabídku a mám možnost zahrát si princeznu a snad budu dobrým vzorem.“ říká Zuzka Žáková.

Dalším, kdo dnes mohl obléknout svůj pohádkový kostým byl Miroslav Šimůnek, který byl velmi spokojen a po rolích princů si rád zahraje roli krále. Jak sám říká: „Pro spolupráci jsem byl osloven producentem Petrem Šiškou. Po rolích pohádkových princů mi byla nabídnuta role krále neváhal jsem a nabídku přijal. Pohádka má úžasné obsazení a já se v takovéto společnosti skvělých herců, hereček, zpěváků a celého týmu cítím výborně. Kostýmy mě nadchly a po dnešních zkouškách se už na natáčení opravdu těším. Budu sekundovat mé ženě královně Elišce, kterou hraje Kateřina Brožová, takže se rozhodně máte na co těšit.“

009 2

Katka Brožová jako pohádková Královna Eliška je kostýmy pro královnu nadšena, navíc před nedávnem nazpívala pro pohádku píseň s názvem „Svatební“ a na pohádku se také velice těší. „Kostýmy jsou přenádherné a je vidět, že byly použity krásné a drahé materiály, takže se to bude hrát samo 😊. Na zkoušce jsem se setkala s Mirkem Šimůnkem se kterým budeme hrát královnu a krále českého království. Dlouho jsme se neviděli, takže jsem ráda, že mým partnerem bude zrovna Mirek a herecky se setkáme v tomto projektu. Navíc jsem moc ráda, že se účastním československého projektu, protože musím říct, že když jsme se před těmi mnoha lety rozdělili, bylo mi to opravdu líto. Je fajn, že nás tento projekt tak trochu znovu spojí.“

Dalším, kdo si přišel zkusit svůj kostým, byl pan Osmany Laffita, který dostal příležitost zahrát si tak trochu sám sebe. Jak se Vám líbily kostýmy pane Laffito? „Kostýmy se mi líbily, a dokonce jsem dostal šanci si kostým pro sebe navrhnout. Navíc budu hrát v bílé paruce což je pro mne novinka. Budu vypadat trochu starší ale moc se těším. Hrál jsem zatím v divadelním představení Oskar a nabídku filmové role jsem dostal poprvé. Budu hrát komorníka Marca Asombroso. Přes to všechno je to pro mě výzva. Ptal jsem se pana režiséra Dušana Rapoše jak mam hrát a on mi říkal že stačí, když budu sám sebou, tak se budu snažit."

Pohádka vzniká na motivy první československé pohádkové knížky „Když draka bolí hlava“, jejímž hlavním hrdinou je roztomilý dvouhlavý drak Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky. Rozdílné jazyky i povahy přinášejí řadu humorných situací, nedorozumění, ale i cestu k vzájemnému porozumění a toleranci vždyť obě hlavy mají společný zadek i srdce. Před sto lety vzniklo Československo a zatímco se před 25 lety rozdělilo na dva samostatné státy, v naší pohádce se království Nad a Pod Dračí skálou spojují dohromady. V napínavém příběhu vedeném v duchu klasických pohádek bez moderních a výstředních prvků nechybí králové, královny, princové, princezny, dračí kletba, velká láska i záporná postava v podobě lidského skřeta Blivajze.

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem. O kvalitě písní lecos napovídá i osobní účast Karla Gotta na celém projektu, konkrétně jím osobně nazpívané duety s dcerou Charlottou a slovenskou herečkou Kamilou Magálovou.

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaná Kamila Magálová (panímáma), Ján Kolejník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (skřet Blivajz), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko), Osmany Laffita (komorník).

Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

Pohádka „Když draka bolí hlava“ vzniká v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s Petrem Šiškou.

PETARDA PRODUCTION a. s.
Olbrachtova 29/961
710 00 Slezská Ostrava
+420 596 618 934