Padla první klapka československé pohádky „Když draka bolí hlava“!

Zamrzala kamera, auta techniky uvízla ve sněhové závěji a cesta k první lokaci pokrytá ledem. To nás však neodradilo od natočení prvních zimních záběrů nového pohádkového příběhu.

V třeskutých mrazech odstartoval filmový režisér Dušan Rapoš se svým týmem natáčení pohádky „Když draka bolí hlava“. Počasí nám hned první den připravilo řadu nepředvídatelných překážek, mráz mínus 14 stupňů celsia potrápil herce i techniku a dostat se na místo prvního záběru k jeskyni Šipka ve Štramberku chtělo odvahu i fyzickou zdatnost.

Horská stezka k jeskyni se během noci proměnila v ledový vodopád a četa silných chlapů musela princi a princezně cestu na natáčení doslova prosekat. Ještě, že představitel prince Janka mladý slovenský herec Jakub Jablonský je zdatným sportovcem, takže v klidu mohl poskytnout oporu i křehké a krásné princezně Adélce, kterou v pohádce ztvární nový objev Zuzana Žáková.

Atraktivitu a přitažlivost obou herců výrazně podtrhly neotřelé a nápadité originální kostýmy výtvarnice Aleny Schäferové a při pohledu na zamilovanou pohádkovou dvojici máme pocit, že opět konečně vidíme krásnou princeznu a opravdového prince jako z našich klasických, věhlasných pohádek.

Mrzlo až praštělo, a přesto jsme vydrželi na place prakticky celý den a neodradila nás ani stávkující technika, nebo zapadlé auto, kdy se celý štáb rázem proměnil ve skupinu horských šerpů a každý se snažil vynést na vrchol hory aspoň něco z těžké techniky.

„Každá opravdová pohádka musí mít sníh a zimu, a protože v té naší se bude i bruslit a sáňkovat doufáme, že se té opravdovosti co nejvíc přiblížíme,” konstatoval režisér Dušan Rapoš.

„Když jsem před dvěma měsíci všem tvrdil, že se v malebné obci Vendryně bude začátkem března bruslit na jezírku a sáňkovat, ťukali si na hlavu a plánovali natáčení přinejmenším na Štrbském plesu v Tatrách, ale Bůh má pohádky rád a my máme záběry, jaké bychom těžko hledali i ve vysokých horách,” dodává s úlevou producent Petr Šiška.

Díky zamrzlému jezírku se na place poprvé střetlo i dobro se zlem a na představitele zla lidského skřeta Blivajze (hraje ho slovenský herec Miro Noga), který je jediným přítelem pohádkového Draka, čekala náročná scéna, ve které ho princ Janko doslova koupe v mrazivém sněhu. Herec Miro Noga, projevil velkou odvahu a vše brilantně zvládl i přes velký mráz a takřka tříhodinovou přípravu v maskérně.

Natáčení pohádky Když draka bolí hlava bude pokračovat v průběhu května a června.

Samotná premiéra pak proběhne 24.10.2018 jen několik dní před stým výročím vzniku Československa.

006 Prvni Klapka 01
006 Prvni Klapka 02
006 Prvni Klapka 04
006 Prvni Klapka 05
006 Prvni Klapka 06
006 Prvni Klapka 09
006 Prvni Klapka 07
006 Prvni Klapka 08
006 Prvni Klapka 03
006 Prvni Klapka 10
006 Prvni Klapka 11
006 Prvni Klapka 12

PETARDA PRODUCTION a. s.
Olbrachtova 29/961
710 00 Slezská Ostrava
+420 596 618 934