Karel Gott bude v nové československé pohádce „Když draka bolí hlava“ hrát roli kováře a později krále

008 1

Karel Gott bude v nové československé pohádce „Když draka bolí hlava“ hrát roli kováře a později krále.

V posledních několika dnech jsme měli možnost zastihnout Karla Gotta při práci, a tentokrát v trochu jiné roli, než jako zpěváka. Usilovně pracoval na natáčení nové československé pohádky „Když draka bolí hlava“, kde si zahraje roli kováře, později krále. Jeho partnerkou bude Kamila Magálová herečka Slovenského Národního Divadla, která si zahraje roli panímámy. Natáčelo se v malebné krajině Beskyd ve vesničce Hrčava, která těsně hraničí s Polskou a Slovenskou Republikou. Počasí nám přálo, po celou dobu natáčení nádherně svítilo sluníčko a tak, když se natáčelo na pomněnkové louce, všichni přítomní byli naladěni pozitivně. Včetně hlavních protagonistů, jak nám potvrdil sám pan Karel Gott. „Lokace je vybraná opravdu výborně a s citem. Je to pro nás relax a inspirace, protože příroda dodává klid a pohodu. Jsem rád, že nehraju sám sebe, ale kováře. Muže šlachovitého, svalnatého, na kterém je vidět, že je ošlehaný ohněm kovárny a je z něj cítit životní zkušenost.“ Partnerkou bude Karlovi Kamila Magálová, kterou můžete znát například z komedie „Líbáš jako bůh“. „Mojí partnerkou bude v pohádce Kamila Magálová, která je výborná herečka a já se přiznám, že mám trochu trému, když vedle mě hraje taková osobnost.“ říká Karel. Kamila Magálová v naší pohádce přijala roli panímámy partnerky kováře, ke kterým na prázdniny přijedou vnučka Barborka a vnuk Tomík. Vnučku si zahraje dcerka Karla Gotta Charlottka Gottová a vnuka Alešek Nykodým. Jeden z kostýmů byl připraven také pro sestřičku Charlottky, pro Nelly Gottovou, která se v pohádce také objeví v malé epizodní roli a bude to vůbec poprvé, kdy si se svým tatínkem zahraje.

008 2

008 2

Kamila Magálová si s Karlem také zazpívala závěrečnou píseň k pohádce s názvem „Láska je náš drahokam“ autorů Michala Davida (hudba) a Petra Šišky (text), která ke své roli řekla: „Dušan Rapoš režisér pohádky mi zavolal a nabídl mi roli Panímámy. Sice jsem byla již skoro rozhodnuta, že roli příjmu, protože v minulosti jsem už s panem režisérem natočila pohádku „Falošný princ“, ale ještě jsem si vyžádala scénář. A po přečtení scénáře musím říct, že je to překrásná pohádka. Já tam hraji panímámu po boku Karla Gotta a moc se na to těším.“

Karel Gott navíc pro pohádku nazpíval také titulní píseň se svou dcerkou Charlottkou s názvem „Když draka bolí hlava“ autorů Leška Wronky (hudba), Petra Šišky (text).

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaní Karel Gott (kovář), Kamila Magálová (panímáma), Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (lidský skřet Blivajz), Osmany Laffita (komorník), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko).

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem.
Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

Pohádka „Když draka bolí hlava“ vzniká v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s producentem Petrem Šiškou.

PETARDA PRODUCTION a. s.
Olbrachtova 29/961
710 00 Slezská Ostrava
+420 596 618 934