Kateřina Brožová, Mirek Šimůnek, Jan Koleník, Zuzana Murery, Zuzana Žáková, Jakub Jablonski a Osmany Laffita natáčeli novou československou pohádku „Když draka bolí hlava“ v nádherném prostředí Karvinského zámku

011 08

4. června padla symbolicky poslední klapka k nové československé pohádce „Když draka bolí hlava“ a my jsme byli u toho. Hvězdná herecká sestava obou království Českého i Slovenského se sešla na zámku v Karviné, kde se točilo poslední natáčecí den. Hlavními hvězdami byli Kateřina Brožová (královna Eliška), Mirek Šimůnek (král Tadeáš), Zuzana Žáková (princezna Adélka), Zuzana Maurery (Královna Anna), Jan Koleník (Král Juraj), Jakub Jablonsky (princ Janko) a Osmany Laffita (komorník Marco Asombroso), tito všichni se sešli na hostině, která bude ve skoro samotném finále pohádkového příběhu. „Celé natáčení trvalo 25 natáčecích dnů a všichni zúčastnění od pana režiséra, přes herce až po jednotlivé technické složky, jakými byli kameramani, osvětlovači, zvukaři, asistenti režie, kostyméři, architekti, produkce, loutkoherci a další a další odvedli obrovský kus práce. Jsem rád, že máme hotové hrané scény v termínu, který jsme si stanovili. A dokonce i počasí přes malé nedostatky vyšlo, tak jak jsme si přáli. Teď nás budou čekat animace draka a výroba klipu k písničkám.“ říká producent Petr Šiška. Celý štáb a atmosféra na place byla nezapomenutelná tím spíš, že se jednalo o pohádku a my měli pocit, že stejně tak jak jsme si to užívali my si to užívají i herci, děti a všichni ostatní, kteří se natáčení měli možnost zúčastnit.

Mirek Šimůnek nám ke své roli a přítomnosti na place sdělil „Jsem moc rád, že jsem se projektu mohl zúčastnit. Hraji českého krále Tadeáše po boku Kateřiny Brožové. Musím říct, že zámecké prostory byly nádherné, kostýmy vypadaly opravdu výborně a celá výprava byla skvělá po všech stránkách. Natáčení jsem si užil a co mě opravdu překvapilo byl počet korunek, které byly připraveny pro členy královských rodů. Celkem jich bylo tuším 6 a já se přiznám, že jsem ještě tolik korunek na jednom místě neviděl. Fungovalo nám i lidské zázemí na place, které bylo opravdu velmi přátelské.“

Dušan Rapoš režisér pohádkového příběhu a také spoluautor předlohy stejnojmenné knihy nám řekl: „23 krát jsem poděkoval mému skvělému štábu za poctivou práci a jeho srdce i talent, který do pohádky spontánně vložili a uzavřel filmovací den Blivajzovým sloganem "Bum a konec!". Ten poslední dvacátý čtvrtý den jsem už jen děkoval, nebo filmovací den uzavřel po poslední klapce samotný Blivajz alias Miro Noga. Takže, film je, díky lidem kolem mě, natočen, a vzhledem k jeho náročnosti, za rekordních 24 dnů a teď vzhůru do neméně náročné postprodukce, kdy musíme vzájemně sladit do jednotného tvaru živé herectví, loutky, spoustu triků a 3D animované draky a jiné pohádkové "potvůrky". Ale, a to je hodně důležité, baví nás to a za nás všechny si moc přeji, aby to stejně bavilo i děti, jejích rodiče, babičky a dědečky v kině.

Filmaři navštívili v průběhu natáčení několik natáčecích lokací: Budatínský zámek v Žilině, Hrčavu, Dolní Lomnou, Prales Mionši, Hrádek, Třinec, Karvinský zámek a další.

Celkový počet natáčecích dnů byl 25. Bylo vyrobeno 120 originálních kostýmů. Natáčení se zúčastnilo cca 600 komparzistů. V pohádce uvidíme i zvířátka např. divočáci, daňci, koně, klokan atd.

Jednu z hlavních rolí ztvární v pohádce také Karel Gott, který navíc pro pohádku nazpíval titulní píseň se svou dcerkou Charlottkou s názvem „Když draka bolí hlava“ autorů Leška Wronky (hudba), Petra Šišky (text).

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaní Karel Gott (kovář), Kamila Magálová (panímáma), Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (lidský skřet Blivajz), Osmany Laffita (komorník), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko).

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem.

Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

Pohádka „Když draka bolí hlava“ vzniká v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s producentem Petrem Šiškou.

Premiéra pohádky je plánovaná v kině Lucerna v Praze již tento rok 24.10.2018.

011 01
011 02
011 03
011 04
011 05
011 06
011 07
011 08
011 09
011 10

PETARDA PRODUCTION a. s.
Olbrachtova 29/961
710 00 Slezská Ostrava
+420 596 618 934